آیت الله نمازی امام جمعه و نماینده معزز ولی فقیه در کاشان: سازمان تبلیغات اسلامی یکی از نهادهای مظلوم است نماینده ولی فقیه در کاشان سازمان تبلیغاتی اسلامی را یکی از نهادهای مظلوم نظام اسلامی ایران اعلام کرد و گفت: تنوع و تعدد نهادهای تبلیغاتی نیازمند بازنگری ساماندهی و کارکارشناسی است.
۱۳۹۷ دوشنبه ۴ تير - تعداد بازدید: 1789 بار
به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی کاشان، آیت الله عبدالنبی نمازی در دیدار با رییس و کارکنان اداره تبلیغات اسلامی کاشان، اعضای شورای هیئات، اعضای کانون مداحان و مدیر دبیرستان معارف علوم اسلامی صدرا به مناسبت یکم تیرماه سالگرد تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی، با اشاره به اینکه همه انبیا الهی مأموریت تبلیغ توحید را به بشریت داشتند، گفت: امروزتبلیغ مهمترین رکن در ساختار نظام توحیدی است.
وی شناخت از صاحب نظام هستی را از مهترین موضوع برای انسان دانست و افزود: کار نهادهای تبلیغی معرفی دین و معارف الهی به‌ویژه به مردم، نسل نوجوان و جوان، دانش آموزان و دانشجویان است.
نماینده ولی فقیه درکاشان در ادامه یکی از نهادهای مظلوم در ساختار نظام اسلامی را نهادهای تبلیغاتی دانست و با اشاره به اینکه تنوع و تعدد فعالیت های تبلیغی ابتکار را می گیرد، اظهار داشت: تنوع و تعدد نهادهای تبلیغاتی نیازمند بازنگری ساماندهی و کارکارشناسی است تا آفت ها، آسیب ها، تهدیدها و موانع سد راه تبلیغ شناسایی و برطرف شود.
آیت الله نمازی یادآور شد: در سالهای نخست انتخاب رهبر معظم انقلاب از سوی نمایندگان خبرگان رهبری، معظم له تأکید زیادی بر توجه سازمان تبلیغات اسلامی داشت و عنوان کرد تا من زنده هستم تلاش کنید این سازمان مظلوم ساماندهی شود.
وی سازمان تبلیغات اسلامی را یکی از نهادهای مظلوم نظام اسلامی ایران اعلام کرد و ابراز داشت: عدم تحقق اعتبارات پیش بینی شده برای سازمان تبلیغات اسلامی مشکلات زیادی را پیش روی این سازمان مظلوم گذاشته است.
نماینده ولی فقیه در کاشان یکی دیگر از آسیب ها و آفت های سد راه تبلیغ دین را عدم تعریف جامع و کامل برای تبلیغ دانست و افزود: اعزام مبلغ به مناطق و بخش ها باید سازماندهی شده باشد و از یک مبلغ برای یک منطقه استفاده شود تا مباحث تبلیغی تکراری نشود.
آیت الله نمازی لزوم توجه به اولویت موضوعات در حوزه تبلیغ را یادآور شد و ابراز داشت: نیازهای فرهنگی در شهرها و مناطق مختلف متفاوت است ضمن اینکه هریک از اقشار مختلف جامعه نیازهای مختلفی را دارند. به گفته وی، تبلیغ باید براساس نیازهای فرهنگی هر شهر و منطقه ای ساماندهی شود تا تأثیر گذاری بیشتری داشته باشد در غیر این صورت نتیجه ای را در بر نخواهد داشت.
وی استفاده از افراد متخصص و کار آزموده در امرتبلیغ و توجه به اولویت های موضوع تبلیغ برای هر منطقه را حائز اهمیت خواند و عنوان کرد: معرفت شناسی در اولویت نخست بحث تبلیغات است چرا که اگر جامعه و جوانان خدا باور باشند و نسبت به اسما حسنی الهی، نبوت و معاد معرفت پیدا کنند در برابر تهدیدات و تهاجمات فرهنگی بیمه خواهند شد.
نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: جوانان اگر خدا شناس باشند مشکلات و معضلات و آسیب های اجتماعی تأثیرگذار نخواهد بود و جوان خودش را از نامحرم حفظ خواهد و به ناموس دیگران تعرض نخواهد کرد. به گفته وی، همه گناهان و جرائم و شرارت های انسان ناشی از ضعف معرفت نسبت خالق خود است و برای همین است که انبیا الهی تمام تلاش خود برای شناخت خدا و توحید موضوع توحید تلاش کردند.
آیت الله نمازی همچنین برگزاری دوره های آموزشی برای مبلغان را مهم خواند و یادآور شد: اعزام مبلغ برای هر منطقه و شهری باید براساس نیازهای فرهنگی همان منطقه و شهر باشد.
وی کار تبلیغات اسلامی در اعزام مبلغ و تبلیغ را مهم اما کافی ندانست و نیازهای جامعه را بیش از فعالیت انجام شده دانست و تأکید کرد: همه نهادی تبلیغی باید هماهنگ و تحت یک مدیریت جامع و واحد براساس اولویت های جامعه فعالیت کنند.
برچسب ها:
ارسال به شبکه های اجتماعی:
تصاویر مرتبط
نظر شما درباره این مطلب:
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت پورتال منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
سرخط خبرها
رعایت کامل پروتکل‌هاوظیفه شرعی است و با سخنان انحرافی شأن اهل بیت را تنزل ندهیم.
رعایت کامل پروتکل‌هاوظیفه شرعی است و با سخنان انحرافی شأن اهل بیت را تنزل ندهیم.
همایش سه ساله های حسینی در روستای علوی کاشان برگزار شد.
همایش سه ساله های حسینی در روستای علوی کاشان برگزار شد.
تبیین اصول اعتقادات و تقویت تفکر دینی، نیاز امروز جامعه اسلامی و جهان بشریّت است
تبیین اصول اعتقادات و تقویت تفکر دینی، نیاز امروز جامعه اسلامی و جهان بشریّت است
حمله موشكي ايران گوشمالي داعش و سيلي به آمريكا بود
حمله موشكي ايران گوشمالي داعش و سيلي به آمريكا بود
عیادت مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان از امام جمعه ابوزیدآباد
عیادت مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان از امام جمعه ابوزیدآباد
سازمان تبلیغات اسلامی یکی از نهادهای مظلوم است
سازمان تبلیغات اسلامی یکی از نهادهای مظلوم است
تبلیغ دین و حفظ باورهای دینی و انقلابی مهمترین وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی است
تبلیغ دین و حفظ باورهای دینی و انقلابی مهمترین وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی است
گردهمایی خانوادگی کارکنان ادارات تبلیغات اسلامی کاشان و آران و بیدگل برگزار شد
گردهمایی خانوادگی کارکنان ادارات تبلیغات اسلامی کاشان و آران و بیدگل برگزار شد
شهر کاشان، در حوزه قرآن زنده و پویاست
شهر کاشان، در حوزه قرآن زنده و پویاست
تازه ترین اخبار
همایش سه ساله های حسینی در روستای علوی کاشان برگزار شد. سازمان تبلیغات اسلامی یکی از نهادهای مظلوم است گردهمایی خانوادگی کارکنان ادارات تبلیغات اسلامی کاشان و آران و بیدگل برگزار شد اعتکاف تمرین عبادت فردی در میان جمع است تجمع بزرگ عزاداران فاطمی در کاشان برگزار شد/ گزارش تصویری نخستین همایش بانوان قرآنی کاشان برگزار شد محفل انس با قرآن در امامزاده ولی بن موسی الکاظم(ع) راوند کاشان برگزار شد محفل انس باقرآن در امامزاده عبدالله(ع) لتحر کاشان برگزار شد محفل انس با قرآن در امامزاده سراج الدین برزک کاشان برگزار شد محفل انس با قرآن کریم در مسجد جامع طاهرآباد شهرستان کاشان برگزار شد روحانیون فرهنگ ولایت مداری را ترویج دهند آیین چاوش محرم در کاشان برگزار شد
پربازدیدترین اخبار
گردهمایی خانوادگی کارکنان ادارات تبلیغات اسلامی کاشان و آران و بیدگل برگزار شد اقدام ابتکاری هیئت حسینی نخل کاشان در برپایی درمانگاه صلواتی برگزاری مراسم شهادت حضرت رقیه(س) در شهر مشکات کاشان مراسم محفل انس با قرآن در مسجد شامخی کاشان برگزاری گردهمایی هیئات مذهبی بخش برزک مراسم محفل انس با قرآن در مسجدالزهراء کاشان مراسم محفل انس با قرآن در مسجدالحسین(ع) فاز 2 ناجی آباد کاشان کارگاههای تخصصی قرآن در کاشان برگزار شد مسجد و مدرسه آقابزرگ کاشان، مرکز معنویت، دانش و هنر اسلامی تجلیل از ۱۰ سال فعالیت تبلیغی بانوی مبلغه دینی در دبیرستان صدرای کاشان
کاشان - خیابان امام خمینی ره - تلفن: 03155450300
کلیه حقوق متعلق به اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کاشان می باشد.