رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشان: هیئات مذهبی ظرفیت خوبی برای تربیت نسل آینده هستند حجت‌الاسلام حسینی رئیس اداره تبلیغات اسلامی در همایش شکوفه سیب به مراسم میلاد حضرت علی اصغر(ع) اظهار داشت: هیئات مذهبی باید از ظرفیت عظیم خود برای تربیت نسل آینده استفاده کنند.
 ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۹ فروردين ساعت 0 و 0 دقیقه
به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی کاشان: حجت‌الاسلام حسینی رئیس اداره تبلیغات اسلامی در همایش شکوفه سیب به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت علی اصغر(ع) که از سوی هیئت حضرت علی اصغر (ع) کوی تقدیسی برگزار گردید طی بیاناتی اظهار داشت: اسلام نسبت به تربیت کودک توجه ویژه و منحصر به فردی دارد و حتی با توجه به احادیث تربیت کودک را باید از دوران قبل از ازدواج شروع کرد و گام نخست از انتخاب همسر شروع می‌شود زیرا که زن یا مرد باید بدانند فقط همسر خود را انتخاب نمی کنند بلکه پدر یا مادر آینده فرزند خود را نیز انتخاب می‌نمایند زیرا فرزند وارث صفات ظاهری و باطنی والدین است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ما امروز با چالشها و مشکلات عدیده ای در مواجهه با نوجوانان و جوانان روبه‌رو هستیم که این امر مسئولیت مراکز تربیتی و فرهنگی ما همچون هیئات مذهبی را به‌ویژه در مقابله با تهاجم وسیع فرهنگی غرب سنگین تر می‌کند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشان ضمن تقدیر از اقدام هیئت حضرت علی اصغر(ع) کوی تقدیسی تاکید کرد: هیئات مذهبی ما نباید فعالیت خود را محدود به عزاداری در چند شب از سال نمایند بلکه باید برنامه ریزی فرهنگی داشته باشد باید آسیبهای اجتماعی و خرافات را به آنان گوشزد نمود و نونهالان را در مقابل اسیبها واکسینه نمائیم و لذا هیئات مذهبی باید از ظرفیت عظیم خود برای تربیت نسل آینده استفاده کنند.
وی ادامه داد: امروز که ما گرفتار آسیبهای اجتماعی نظیر ولنگاری فرهنگی، اعتیاد، بهره برداری ناسالم از فضای مجازی، طلاق و مانند آن هستیم نیازمند تلاش مضاعف همه مجامع اعم از رسانه ها، خانواده، آموزش و پرورش، هیئات مذهبی، نهادهای فرهنگی، حوزه های علمیه و.. . می باشیم تا بتوانیم زیستی مومنانه و سالم را برای فرزندانمان رقم بزنیم.
وی با تذکر نسبت به رعایت حقوق شهروندی توسط مراکز دینی افزود: رفتار دینی ما باید جذب کننده اقشار مختلف و مطابق با سیره پیشوایان و ائمه معصومین(ع) باشد و نباید به گونه ای عمل کنیم که رفتارهای غلط ما به نام دین و هیئت مذهبی تمام شود.
وی افزود: برای نمونه عرض می‌کنم آلودگی صوتی چه در ماشینهای شخصی که با نصب باندهای قوی و پخش آهنگهای مبتذل و با راه اندازی ماشینهای بلندگو دار جهت اعلام مراسم مذهبی و ترحیم و تشییع جنازه و یا رواج تجملات در عروسی ها، مراسم اموات، نصب بنرهای تسلیت در مساجد و معابر ازمشکلات اجتماعی است که منجر به تضییع حقوق شهروندی دیگران و صدمه خوردن چهره مقدس دین می‌شود.