آیت الله نمازی امام جمعه و نماینده معزز ولی فقیه در کاشان: سازمان تبلیغات اسلامی یکی از نهادهای مظلوم است نماینده ولی فقیه در کاشان سازمان تبلیغاتی اسلامی را یکی از نهادهای مظلوم نظام اسلامی ایران اعلام کرد و گفت: تنوع و تعدد نهادهای تبلیغاتی نیازمند بازنگری ساماندهی و کارکارشناسی است.
 ۱۳۹۷ دوشنبه ۴ تير ساعت 0 و 0 دقیقه
به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی کاشان، آیت الله عبدالنبی نمازی در دیدار با رییس و کارکنان اداره تبلیغات اسلامی کاشان، اعضای شورای هیئات، اعضای کانون مداحان و مدیر دبیرستان معارف علوم اسلامی صدرا به مناسبت یکم تیرماه سالگرد تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی، با اشاره به اینکه همه انبیا الهی مأموریت تبلیغ توحید را به بشریت داشتند، گفت: امروزتبلیغ مهمترین رکن در ساختار نظام توحیدی است.
وی شناخت از صاحب نظام هستی را از مهترین موضوع برای انسان دانست و افزود: کار نهادهای تبلیغی معرفی دین و معارف الهی به‌ویژه به مردم، نسل نوجوان و جوان، دانش آموزان و دانشجویان است.
نماینده ولی فقیه درکاشان در ادامه یکی از نهادهای مظلوم در ساختار نظام اسلامی را نهادهای تبلیغاتی دانست و با اشاره به اینکه تنوع و تعدد فعالیت های تبلیغی ابتکار را می گیرد، اظهار داشت: تنوع و تعدد نهادهای تبلیغاتی نیازمند بازنگری ساماندهی و کارکارشناسی است تا آفت ها، آسیب ها، تهدیدها و موانع سد راه تبلیغ شناسایی و برطرف شود.
آیت الله نمازی یادآور شد: در سالهای نخست انتخاب رهبر معظم انقلاب از سوی نمایندگان خبرگان رهبری، معظم له تأکید زیادی بر توجه سازمان تبلیغات اسلامی داشت و عنوان کرد تا من زنده هستم تلاش کنید این سازمان مظلوم ساماندهی شود.
وی سازمان تبلیغات اسلامی را یکی از نهادهای مظلوم نظام اسلامی ایران اعلام کرد و ابراز داشت: عدم تحقق اعتبارات پیش بینی شده برای سازمان تبلیغات اسلامی مشکلات زیادی را پیش روی این سازمان مظلوم گذاشته است.
نماینده ولی فقیه در کاشان یکی دیگر از آسیب ها و آفت های سد راه تبلیغ دین را عدم تعریف جامع و کامل برای تبلیغ دانست و افزود: اعزام مبلغ به مناطق و بخش ها باید سازماندهی شده باشد و از یک مبلغ برای یک منطقه استفاده شود تا مباحث تبلیغی تکراری نشود.
آیت الله نمازی لزوم توجه به اولویت موضوعات در حوزه تبلیغ را یادآور شد و ابراز داشت: نیازهای فرهنگی در شهرها و مناطق مختلف متفاوت است ضمن اینکه هریک از اقشار مختلف جامعه نیازهای مختلفی را دارند. به گفته وی، تبلیغ باید براساس نیازهای فرهنگی هر شهر و منطقه ای ساماندهی شود تا تأثیر گذاری بیشتری داشته باشد در غیر این صورت نتیجه ای را در بر نخواهد داشت.
وی استفاده از افراد متخصص و کار آزموده در امرتبلیغ و توجه به اولویت های موضوع تبلیغ برای هر منطقه را حائز اهمیت خواند و عنوان کرد: معرفت شناسی در اولویت نخست بحث تبلیغات است چرا که اگر جامعه و جوانان خدا باور باشند و نسبت به اسما حسنی الهی، نبوت و معاد معرفت پیدا کنند در برابر تهدیدات و تهاجمات فرهنگی بیمه خواهند شد.
نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: جوانان اگر خدا شناس باشند مشکلات و معضلات و آسیب های اجتماعی تأثیرگذار نخواهد بود و جوان خودش را از نامحرم حفظ خواهد و به ناموس دیگران تعرض نخواهد کرد. به گفته وی، همه گناهان و جرائم و شرارت های انسان ناشی از ضعف معرفت نسبت خالق خود است و برای همین است که انبیا الهی تمام تلاش خود برای شناخت خدا و توحید موضوع توحید تلاش کردند.
آیت الله نمازی همچنین برگزاری دوره های آموزشی برای مبلغان را مهم خواند و یادآور شد: اعزام مبلغ برای هر منطقه و شهری باید براساس نیازهای فرهنگی همان منطقه و شهر باشد.
وی کار تبلیغات اسلامی در اعزام مبلغ و تبلیغ را مهم اما کافی ندانست و نیازهای جامعه را بیش از فعالیت انجام شده دانست و تأکید کرد: همه نهادی تبلیغی باید هماهنگ و تحت یک مدیریت جامع و واحد براساس اولویت های جامعه فعالیت کنند.