رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشان: تبلیغ دین و حفظ باورهای دینی و انقلابی مهمترین وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی است رئیس اداره تبلیغات اسلامی کاشان در دیدار با آیت اله نمازی امام جمعه کاشان به مناسبت سالگرد تاسیس سازمان تبلیغات به تبیین وظایف و عملکرد این نهاد پرداخت.
 ۱۳۹۷ دوشنبه ۴ تير ساعت 0 و 0 دقیقه
به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی کاشان، حجت‌الاسلام سید عبدالصاحب حسینی در دیدار با نماینده ولی فقیه درکاشان، با تبریک یکم تیرماه سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی و روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی، گزارشی از فعالیت های تبلیغی در سال گذشته را ارائه کرد و گفت: سال گذشته ۴۰۰ نفر به شهرها و بخش های شهرستان کاشان و استان های همجوار اعزام شدند.
وی با اشاره به احداث ۳۴ خانه عالم در بخش ها و روستاهای تابعه کاشان توسط اداره تبلیغات اسلامی و همیاری مردمی افزود: ۱۶ روحانی مستقر و طرح هجرت در بخش ها و روستاهای تابعه کار تبلیغ دین را بر عهده دارند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کاشان برگزاری گفتمان های دینی در مدارس و مراکز آموزشی شهرستان، اجرای پنج دوره های آموزشی فرقه های نوظهور برای هیئات مذهبی و مداحان و معلمان آموزش و پرورش، برگزاری ۱۰ همایش در شهرستان و شهرهای تابعه کاشان، برگزاری ۵۰ محفل قرآنی از سوی مؤسسات قرآنی را از جمله برنامه ای سازمان در سال گذشته اعلام کرد.
وی از تربیت حدود یکهزار حافظ قرآنی در کاشان خبرداد و افزود: برگزاری آزمون تخصصی حفاظ قرآنی در کاشان، توزیع سه هزار جلد قرآن یا کمک خیرین، برگزاری نزدیک به چهارصد جلسه قرآنی در مساجد و حسینیه و تکایا، برگزاری ۱۰ دوره آموزشی ویژه مداحان و هیئات مذهبی، توزیع بیش از یکهزار جلد کتاب و اعزام مبلغ از دیگر برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی در کاشان است.
حجت‌الاسلام حسینی، همچنین از کسب مقام نخست دبیرستان علوم و معارف اسلامی صدرا کاشان خبرداد و یادآور شد: دبیرستان صدرا کاشان دو مقام نخست استانی و کشوری را کسب کرد.
وی در ادامه از ثبت اطلاعات مداحان و روسای هیئات مذهبی کاشان در سامانه طوبی خبر داد و افزود: تا کنون ۲۳۰ نفر از مداحان و بیش از ۹۰ هیات مذهبی شهرستان کاشان در سامانه طوبی ساماندهی شدند و دارای کد کشوری هستند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی کاشان همچنین از اجرای طرح سطح بندی مداحان کاشان خبرداد و یادآور شد: مداحان شهرستان کاشان در موضوعات تاریخ دین و عقائد دینی سطح بندی می شوند.
حجت‌الاسلام حسینی در ادامه احداث و تکمیل خانه های عالم را نیازمند تخصیص اعتبارات دانست و ابراز امیدواری کرد در تخیصص اعتبارات به اداره تبلیغات اسلامی عدالت رعایت شود.