مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان: تبیین اصول اعتقادات و تقویت تفکر دینی، نیاز امروز جامعه اسلامی و جهان بشریّت است مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان بر تبیین هرچه بیشتر مباحث مربوط به اصول اعتقادات تاکید کرد و تبیین آن را نیاز امروز جامعه اسلامی و جهان بشریّت برشمرد.
 ۱۳۹۷ جمعه ۱۳ مهر ساعت 0 و 0 دقیقه
به گزارش روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کاشان، حجت‌الاسلام رحمت الله اروجی ۹ مهرماه در همایش مسئولان هیئات مذهبی، مداحان و مبلّغان خواهر شهرستان کاشان از حضور در جمع خادمان و متولیان تبلیغ مکتب سیدالشهدا علیه السلام در این شهر، ابراز خرسندی کرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان در ابتدای سخنان خود به عملیات یگان موشکی نیروی هوافضای سپاه پاسداران در پاسخ به حمله تروریستی اهواز اشاره کرد و گفت: این گوشمالی سخت به تروریست‌های تکفیری و حامیان آنان بود که ضمن تسکین آلام خانواده های شهدا و ایثاگران حادثه تروریستی اهواز، موجب عزت، اقتدار بیشتر و افتخار شیعیان در سراسر جهان شد.
وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های قابل توجه این عملیات مقتدرانه، درج شعارهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود بر روی موشک‌ها و نمایش و مخابره رسمی آن به تمام دنیا بود.
حجت‌الاسلام اروجی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن بیان اینکه انقلاب اسلامی، تداوم قیام عاشورا است، به ضرورت تقویت اصول اعتقادات در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: اگر می خواهیم انقلاب اسلامی مستمر، پایدار و به قیام حضرت مهدی(عج) متصل شود، باید علاوه بر درس گرفتن از قیام عاشورا و حضور همیشه در صحنه، نسبت به تقویت اعتقادات و ترویج مباحث اصول دین به خصوص مسأله امام شناسی در جامعه به‌ویژه بین نسل جوان و نوجوان توجه کنیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی اصفهان اضافه کرد: آنهایی که در واقعه عاشورا در مقابل امام حسین(ع) ایستادند، کافر، خارجی یا یهودی نبودند بلکه بسیاری از آنان نماز شب‌خوان، امام جمعه و اهل خطابه و از جامعه ایثارگری بودند، ولی می بینیم که به دلیل ضعف در اعتقادات، عدم شناخت امام زمان و نداشتن بصیرت دینی به انحراف رفتند.
وی با بیان اینکه در جنگ صفین هم، خوارج به دلیل عدم درک صحیح اصول اعتقادات، بر امام زمانشان تیغ کشیدند، ضمن بیان روایتی از حضرت علی علیه السلام خاطر نشان کرد: اگر کسی حقیقت توحید را دریابد، حقیقت امام زمان را نیز درک خواهد کرد.
حجت‌الاسلام اروجی با تاکید بر اینکه بیان اصول اعتقادات، نیاز جامعه اسلامی است، اظهار کرد: بیان تاریخ کربلا و ذکر مصیبت آل الله لازم است ولی نباید فقط به این موضوع بسنده کنیم، بلکه اول باید معرفت و اعتقاد توحیدی را بین خانواده ها و جوانان تقویت و گسترش دهیم.